FAQ / Najczęściej zadawane pytania

Ed Sheeran odwiedzi Warszawę ponownie. Artysta zagra w stolicy w 2022 roku:

25.08.2022, PGE Narodowy

Sprzedaż biletów rozpocznie się w sobotę (25.09.2021) o godzinie 11:00. Bilety będą dostępne w sprzedaży tylko na Eventim.pl oraz w aplikacji mobilnej Eventim PL. Przy okazji tego wydarzenie prezentujemy nowy rodzaj biletu – EVENTIM.Pass.

Prosimy o uważne przeczytanie poniższego FAQ, gdzie znajdują się odpowiedzi na pytania dotyczące sprzedaży biletów na to wydarzenie oraz informacje o biletach w formacie EVENTIM.Pass.

W jaki sposób można kupić bilety?

Promotorzy Eda Sheerana są zaangażowani w zwalczanie rynku wtórnego sprzedaży biletów (tzw konikowanie).

Z tego powodu na polski koncert, który odbędzie się w ramach trasy koncertowej artysty w 2022 roku, będziemy akceptować jedynie nowy, cyfrowy rodzaj biletu mobilnego - EVENTIM.Pass.

Przed startem sprzedaży zalecamy do zarejestrowania się i założenia konta na stronie Eventim.pl. Zakupione bilety na to wydarzenie będą dostępne tylko na urządzeniu mobilnym (smartfon) w aplikacji Eventim PL (dostępnej w Google Play oraz App Store). Po nabyciu biletów, zostanie automatycznie wysłane potwierdzenie zakupu na podany adres mailowy. To nie jest bilet na wydarzenie.

Więcej informacji o EVENTIM.Pass znajdziecie poniżej.

Aplikacja mobilna Eventim PL będzie niezbędna, aby nabywca wraz z osobami towarzyszącymi (dla których zostały kupione bilety), mogli wejść na wydarzenie.

Co to jest EVENTIM.Pass?

Z EVENTIM.Pass dostęp do zakupionych przez Ciebie biletów będziesz miał/a wyłącznie w ramach aplikacji Eventim PL. Aby wejść na wydarzenie, należy z użyciem aplikacji Eventim PL wygenerować bilet i okazać go do skanowania. Nie otrzymasz biletu w innej formie – ani poprzez wysyłkę pocztową ani elektroniczną.

Jak przebiega proces zakupu w przypadku EVENTIM.Pass?

Proces zakupu jest dokładnie taki sam, jak w przypadku innych rodzajów biletów. Różnica w stosunku do biletów tradycyjnych polega na tym, że bilety EVENTIM.Pass nie zostaną dostarczone pocztą lub mailowo – dostępne będą jedynie w aplikacji Eventim PL. Więcej informacji o EVENTIM.Pass znajdziesz tutaj.

Kiedy moje bilety zostaną dostarczone?

Zakupione bilety zostaną wygenerowane po pomyślnym zaksięgowaniu płatności za transakcję.

UWAGA: W przypadku sprzedaży biletów na koncert Eda Sheerana, dostarczenie biletów w aplikacji Eventim PL będzie opóźnione. Wynika to z dodatkowych zabezpieczeń i kontroli dystrybucji biletów, co ma na celu zwalczanie czarnego rynku. W związku z tym, czas oczekiwania na dostawę biletów będzie wydłużony, zapewniamy jednak, że zostaną one dostarczone (cyfrowo, w aplikacji Eventim PL) przed datą wydarzenia.

W jaki sposób mogę pobrać moje bilety EVENTIM.Pass?

Bilety EVENTIM.Pass są dostępne jedynie w aplikacji Eventim PL. Po zakupie biletów, prosimy o zainstalowanie aplikacji Eventim PL na swoim telefonie komórkowym.

Po zalogowaniu się w aplikacji za pomocą swojego konta EVENTIM, będziesz mógł zobaczyć swoje zamówienie. Bilety zostaną dostarczone z opóźnieniem, ale z pewnością będą dostępne w aplikacji z pewnym wyprzedzeniem przed koncertem. Więcej informacji o EVENTIM.Pass znajdziesz tutaj.

Co jest potrzebne, żeby użyć EVENTIM.Pass?

Żeby wykorzystać EVENTIM.Pass niezbędna jest najnowsza wersja aplikacji Eventim PL zainstalowana na smartfonie z oprogramowaniem Android 5.0 (lub nowszym) bądź iOS 12 (lub nowszym). Aplikację można pobrać za darmo ze Sklepu Play (Android) oraz z App Store (iOS). Rekomendujemy aktualizować aplikację Eventim PL regularnie.

Czy można kupić bilet, jeśli nie posiada się smartfona?

Nie, smartfon oraz aktualny numer telefonu komórkowego są obowiązkowe, żeby otrzymać bilety EVENTIM.Pass.

Kupiłem/am bilety dla kilku osób, czy musimy wspólnie pojawić się przed wejściem na koncert?

Tak, bilet uprawnia tylko jedną osobę naraz do wejścia na dane wydarzenie. Jeśli nabywca kupi kilka biletów, będą one przechowywane na jego/jej koncie EVENTIM, a na biletach będzie tylko jego/jej imię i nazwisko. Przed wejściem na koncert, kupujący musi uruchomić aplikację Eventim PL, a następnie okazać do skanowania bilety, dlatego wejść na wydarzenie musicie wszyscy w tym samym momencie.

Czy jest możliwość kupienia biletu na koncert Eda Sheerana jako prezent dla innej osoby?

Tak, pod warunkiem, że osoba, która kupi bilety, także weźmie udział w wydarzeniu. Warunkiem wejścia na koncert przez osobę lub osoby obdarowywane jest pojawienie się wraz z kupującym przy wejściu na wydarzenie i okazanie dowodu tożsamości kupującego, który będzie zgodne z danymi na bilecie EVENTIM.Pass.

Czy jest możliwość ubezpieczenia biletów EVENTIM.Pass?

Tak, podczas procesu zakupu biletów na to wydarzenie można dokupić ubezpieczenie. Więcej informacji o ubezpieczeniu i jego warunkach jest dostępne tutaj.

Czy obowiązują dodatkowe opłaty za EVENTIM.Pass?

Nie.

W jakiej cenie będą bilety?

Ceny biletów zaczynają się od 199 PLN i sięgają do 399 PLN. Do ceny biletu zostanie dodatkowo naliczona opłata serwisowa.

Czy będą dostępne bilety dla osób niepełnosprawnych

Tak, osoby niepełnosprawne mogą kupić bilet poprzez dział obsługi klienta – w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres niepelnosprawni@eventim.pl

WAŻNE – bilety dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i ich opiekunów mogą być kupione tylko poprzez kontakt na powyższy adres mailowy.

Czy na koncert mogą wejść osoby niepełnoletnie?

Wszyscy uczestnicy koncertu muszą posiadać ważny bilet. Dzieci poniżej 5 roku życia nie zostaną wpuszczone. Młodzież, która nie ukończyła 16 roku życia, może uczestniczyć w koncercie tylko pod opieką osoby pełnoletniej. Osoby pomiędzy 16 a 18 rokiem życia muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna na udział w wydarzeniu. Wzór zgody można pobrać tutaj.

Ile biletów można kupić na koncert Eda Sheerana?

Na to wydarzenie obowiązuje limit maksymalnie 6 biletów na uczestnika. Ograniczenie zostało nałożone, żeby jak największa liczba fanów mogła kupić bilety na koncert.

WAŻNE! Wszelkie transakcje, które zostaną zidentyfikowane jako:

 

  • zakup wygenerowany przez boty (ruch robotyczny),
  • lub zakup ze zduplikowanego konta (żeby móc kupić bilety przekraczające limit na osobę),
  • lub jakiekolwiek działania, które wskazują na podejrzany zakup przekraczający limit biletów zostaną anulowane.

 

Co w przypadku, jeżeli na koncert chcemy iść grupą lub rodziną powyżej 6 osób?

W takiej sytuacji należy dokonać transakcji z drugiego konta

W jaki sposób można opłacić transakcję?

Dostępne metody płatności:– kartą płatnicze i kredytowe, Blik, DotPay (szybkie przelewy). Będzie także możliwość wykorzystania vouchera Eventim.

Jak przygotować się do zakupu biletów?

Aby kupić bilety na koncert, niezbędne będzie posiadanie konta na Eventim.pl, dlatego rekomendujemy założyć konto już teraz i uzupełnić dane w zakładce Mój EVENTIM. W sobotę 25.09.2021, wcześniejsze (przed rozpoczęciem sprzedaży, czyli przed godziną 11:00) zalogowanie się przyspieszy proces zakupu. Zachęcamy także do zapisania się do newslettera FKP Scorpio (organizatora koncertu) oraz programu Eventim FanBonus.

Jakie dokumenty należy okazać przy wejściu na koncert?

Aby wejść na wydarzenie, niezbędny jest smartfon z zainstalowaną aplikacją Eventim PL oraz otrzymany bilet EVENTIM.Pass. Kod dostępu biletu EVENTIM.Pass wyświetli się, gdy nabywca zaloguje się w aplikacji na swoje konto EVENTIM, a następnie przejdzie do sekcji „Moje wydarzenia” i wybierze koncert Eda Sheerana. Prosimy upewnić się, że smartfon jest naładowany, a także zabrać ze sobą dowód tożsamości, ponieważ obsługa poprosi o jego okazanie go.

W jakim celu niezbędne jest podanie numeru telefonu komórkowego i czy można zmienić numer po zakupie biletów?

Podanie aktualnego numeru telefonu komórkowego jest obowiązkowym krokiem w procesie zakupu biletów na koncert Eda Sheerrana i konieczne do wygenerowania biletów EVENTIM.Pass. Aby zweryfikować kupione bilety, wyślemy kod TAN na podany numer telefonu. Bilety EVENTIM.Pass może pobrać tylko kupujący. Decydujący jest numer telefonu komórkowego, który został podany podczas składania zamówienia.

Nie ma możliwości zmiany numeru samodzielnie - dlatego ważne jest, aby podczas procesu zakupowego dokładnie sprawdzić swój numer telefonu i upewnić się, że jest on prawidłowy.

Czy jest możliwość odsprzedaży biletów?

W przypadku odsprzedaży biletów na warszawski koncert Eda Sheerana, planowane jest wprowadzenie takiej możliwości za pośrednictwem autoryzowanej i dedykowanej platformy – fanSALE – która będzie dostępna w ramach Eventim.pl pod koniec listopada 2021 roku.

Nie ma biletów w aplikacji Eventim PL – czy złożone zamówienie jest ważne?

Jeżeli po zalogowaniu się do aplikacji, w sekcji „Moje wydarzenia” widoczny jest koncert Eda Sheerana oraz na podany adres mailowy otrzymano automatycznie wygenerowane potwierdzenie zamówienia, to rezerwacja została złożona pomyślnie. Ze względu na procedury związane z bezpieczeństwem, bilety na wydarzenie zostaną udostępnione w późniejszym terminie, ale przed samym koncertem

Co należy zrobić w przypadku, kiedy smartfon kupującego zostanie uszkodzony, skradziony lub zgubiony?

Jeżeli wiąże się to z faktem, że kupujący stracił też swój numer telefonu komórkowego (który został podany przy zakupie biletów), to prosimy o mailowy kontakt z działem obsługi klienta na adres ed-sheeran@eventim.pl.

Co należy zrobić, jeżeli zapomniałem hasło do mojego konta w aplikacji Eventim PL?

W takim przypadku, prosimy użyć funkcji „Nie pamiętasz hasła?” dostępnej na zakładce logowania.

Czy można wnieść na koncert aparat fotograficzny i/lub kamerę

Profesjonalny sprzęt fotograficzny (czyli aparaty ze zdejmowanymi obiektywami), kamery video i sprzęt nagrywający są surowo zabronione na terenie wydarzenia. Aparaty do osobistego użytku oraz aparaty w smartfonach są dozwolone.

O której godzinie powinienem pojawić się przy wejściu na koncert?

Prosimy o sprawdzenie godzin otwarcia drzwi na stronie wydarzenia na Eventim.pl. Pamiętaj, że warto zarezerwować więcej czasu na dotarcie na miejsce imprezy i znalezienie swojego miejsca.

Co w przypadku, jeżeli mam bilet, ale nie udało się go zeskanować i bramka nie przepuściła mnie dalej?

Przede wszystkim – nie martw się – postaramy się pomóc Ci. W pierwszej kolejności udaj się do punktu obsługi klienta, gdzie z pewnością pomożemy Ci ustalić co poszło nie tak.

Pamiętaj – NIE kupuj biletów od osoby, której nie znasz, którą przypadkowo spotkałeś (np. na ulicy) ani na stronach nieautoryzowanych bileterii lub od fałszywych pośredników.

Gdzie można znaleźć informacje, które pomogą uniknąć bycia oszukanym przez pośredników biletowych?

https://www.feat-alliance.org

Kontakt z działem obsługi klienta:

Adres e-mail: ed-sheeran@eventim.pl

Numer telefonu: +48 22 591 83 83 (opłata za połączenie zgodnie z taryfą operatora)

Jesteśmy dla Was dostępni:

 

  • w sobotę (25.09.2021) w godzinach 10:00 – 18:00
  • w niedzielę (26.09.2021) w godzinach 10:00 – 17:00
  • od poniedziałku do piątku (27.09 – 01.10.2021) w godzinach 10:00 – 19:00